Tennis News

Μόντε Κάρλο: Ο εκπληκτικός Τσιτσιπάς έκλεισε ραντεβού με Ζβέρεφ    Ανέβηκε στο Νο.6 του κόσμου η Σάκκαρη     Η μάχη για το Νο.1 στο χώμα    Recordman Nole: Μεγαλύτερος σε ηλικία Νο.1 στην ιστορία!     Κυρίαρχος και στο Μαϊάμι ο Sinner!    O Sinner διέλυσε τον Medvedev και μπήκε τελικό!    Σπουδαίος ο Dimitrov πέταξε έξω τον Alcaraz!     Ακάθεκτος στα ημιτελικά ο Sinner     Miami Open 2024    "Έπεσε" ηρωικά η Σάκκαρη    Miami Open: H Ριμπάκινα έκλεισε ραντεβού με Σάκκαρη     Miami Open: Χωρίς “φρένα” η Σάκκαρη στον 3ο γύρο    Miami 2024 - Day 1 Highlights     Miami Open: Πέμπτη η πρεμιέρα της Σάκκαρη, Παρασκευή ο Τσιτσιπάς    Αλκαράθ : Ο Βασιλιάς της ερήμου   "Προσγείωσε" τον Sinner o Alcaraz!    Συγκλονιστική η Σάκκαρη, πέρασε στον τελικό    Alexander Zverev vs Carlos Alcaraz - Indian Wells 2024     Jannik Sinner vs Jiri Lehecka Highlights | Indian Wells 2024      Jannik Sinner Vs Ben Shelton, Indian Wells 2024    "Φρένο" σε Τσιτσιπά από Lehecka    Ο 20χρονος Νάρντι κέρδισε τον Τζόκοβιτς στο Indian Wells     ATP Rankings: Ρεκόρ καριέρας ο Σίνερ, στο Νο11 ο Τσιτσιπάς       
Users: 2 Bots
Indian Wells: Το πρόγραμμα της Πέμπτης – Tennis Club
Indian Wells: Το πρόγραμμα της Πέμπτης

tn team Πέμπτη, 07 Μαρτίου 2024 – 8:32

Το σημερινό πρόγραμμα του Indian Wells Masters περιλαμβάνει τον Stan Wawrinka, την Naomi Osaka και την Karolina Pliskova. Δείτε το αναλυτικά.

Ενημέρωση: Ο Rafael Nadal απέσυρε τη συμμετοχή του και o Milos Raonic θα αγωνιστεί εναντίον του Sumit Nagal από την Ινδία στο ματς που θα ανοίξει το night session στις 04:00 τα ξημερώματα ώρα Ελλάδας.

Στις 21:00 το βράδυ θα ξεκινήσει το πρόγραμμα, με την αναμέτρηση του Stan Wawrinka απέναντι στον Tomas Machac. Θα ακολουθήσει ο αγώνας της Karolina Pliskova κόντρα στην Anna Blinkova, ενώ στη συνέχεια η Naomi Osaka θα αναμετρηθεί με την προερχόμενη από τα προκριματικά, Sara Errani.

Γύρω στις 06:00 το πρωί, το πρόγραμμα του κεντρικού γηπέδου θα ολοκληρώσει το ματς της Sofia Kenin με τη Viktoriya Tomova.

Στο Stadium 2 θα αγωνιστούν Emma Raducanu, Gael Monfils και ο Denis Shapovalov, που θα έχει δύσκολη αποστολή απέναντι στον Botic Van De Zandschulp. Τέλος, μαθαίνει αντίπαλο η Μαρία Σάκκαρη, αφού στο Stadium 6 θα παίξουν οι Diana Shnaider και Ana Bogdan, γύρω στη 01:00 ώρα Ελλάδας.

Το πρόγραμμα της Πέμπτης (07/03):

Stadium 1:
21:00 Stan Wawrinka v. Tomas Machac COSMOTE SPORT 6HD
23:00 Anna Blinkova v. Karolina Pliskova
01:00 Naomi Osaka v. Sara Errani [Q]
04:00 Milos Raonic v. Sumit Nagal COSMOTE SRORT 6HD
06:00 Viktoriya Tomova v. Sofia Kenin

Stadium 2:
21:00 Emma Raducanu v. Rebeka Masarova [Q]
23:00 Caroline Wozniacki v. Lin Zhu 7-6 (6), 0-1
00:00 Gael Monfils v. Max Purcell COSMOTE SPORT 6HD
02:00 Alex Michelsen v. Jaume Munar COSMOTE SPORT 6HD
04:00 Sloane Stephens v. Mayar Sherif
06:00 Botic Van De Zandschulp v. Denis Shapovalov COSMOTE SPORT 6HD

Stadium 3:
21:00 Lorenzo Sonego v. Miomir Kecmanovic
23:00 Erika Andreeva [Q] v. Danielle Collins 6-7 (3), 5-6
00:00 Roman Safiullin v. Daniel Evans
02:00 Thiago Wild [Q] v. JJ Wolf
04:00 Fabio Fognini v. Bernabe Zapata Miralles
06:00 Aleksandar Kovacevic v. Zhizhen Zhang

Πηγή : tennisnews.gr/